Hírek
2022. Március 04. 12:04, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Ittasan tanított egy autós oktató
Eljárás indult egy autós oktató ellen, aki a kocsiban ittasan ült a tanulóvezető mellett Zuglóban.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. Kerületi Rendőrkapitánysága járművezetés ittas állapotban vétség gyanúja miatt folytat eljárást egy 56 éves férfi ellen, aki alkohol befolyása alatt tartott gépjárművezetői oktatást – közölte a rendőrség.
A kerületi rendőrök február 23-án 11 óra 5 perckor ellenőrizték az oktató járművet a Budapest, XIV. kerületi Kacsóh Pongrác úton. A körzeti megbízottak a járműben utazó tanulót és oktatót is megszondáztatták, ám az csak az anyósülésen ülő oktatónál jelzett.
Az oktatót további mintavétel céljából előállították, aminek eredménye megerősítette a gyanút. A hatályos KRESZ rendelkezései alapján a gépkocsivezetés oktatása során az oktató minősül vezetőnek, ezért őt járművezetés ittas állapotban vétség gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A férfi a felelősségét elismerte és elmondta, hogy az előző esti iszogatás maradékát itta meg aznap reggel, és már dolgozni is ittasan indult el az autóval.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
