Hírek
2018. Július 25. 07:31, szerda |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Ivanka Trump felszámolja divatcégét, hogy a fehér házi munkára összpontosítson

Felszámolja a nevét viselő divatcéget Ivanka Trump, Donald Trump amerikai elnök lánya, hogy a Fehér Házban végzendő munkájára összpontosítson. Ezt maga Ivanka Trump jelentette be kedden kiadott közleményében.
A cég napi teendőinek irányítását Ivanka Trump már tavaly átadta, nem sokkal azt követően, hogy apja tanácsadója lett a Fehér Házban.
"A Washingtonban töltött 17 hónap után még nem tudom, mikor térek vissza, ha egyáltalán visszatérek az üzleti életbe, de azt tudom, hogy a közeljövőben a figyelmemet a Washingtonban végzendő munkára összpontosítom" - fogalmazott Ivanka Trump a közleményben.
Vállalatának szóvivője bejelentette: licencszerződést nem újítanak meg, de a meglévők a szériák kifutásáig még érvényben maradnak.
A 11 évvel ezelőtt alapított vállalat középáras női ruhákat, cipőket, kiegészítőket, bizsukat, divatcikkeket gyárt, az előállítás legnagyobb részét Kínában végezteti. A cég nyeresége Donald Trump megválasztása óta jelentősen csökkent: civil szervezetek ugyanis bojkottot hirdettek az Ivanka Trump-márka ellen, és neves nagy áruházak, köztük például a Nordstrom, a Neiman Marcus vagy a Sears is levették kivették kínálatukból a Trump-termékeket. Az áruházláncolatok azzal érveltek: a döntés nem politikai volt, a kereslet esett vissza drámaian.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 16. 09:03, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország a hosszú távú rendezésben érdekelt Ukrajnában
2025. Augusztus 16. 09:02, szombat | Külföld
Alaszkai csúcs - Donald Trump: sikerült igazán jó előrelépést elérni
2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről
Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.
2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld
Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt
Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.