Hírek
2020. Április 23. 06:25, csütörtök |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Izrael szerint Irán műholdprogramja a ballisztikus rakétaprogram leplezését szolgálja
Izrael szerdán elítélte Irán műholdfelbocsátási programját, mert az szerinte a nagy hatótávolságú ballisztikus rakétaprogram leplezését szolgálja, és Teherán elleni szankciókra szólított fel.
"Izrael határozottan elítéli az Egyesült Államok által terrorista szervezetnek tartott Iráni Forradalmi Gárda katonai műholdakkal végzett kísérleteit"- hangsúlyozta közleményében az izraeli külügyminisztérium.
A szerdai műholdindítás megszegte az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatát és Irán nemzetközi közösségnek tett kötelezettségvállalásait - állította az izraeli közlemény.
Izrael felszólította a nemzetközi közösséget, hogy további szankciókat léptessen életbe az iráni rezsimmel szemben annak érdekében, hogy elrettentse az ilyen veszélyes és tiltott lépésektől.
Az Iráni Forradalmi Gárda szerda reggel bejelentette, hogy Irán sikeresen pályára állított egy katonai műholdat a gárda megalakulásának 41. évfordulójának alkalmából.
Izrael és Irán között az 1979-es iszlám forradalom óta feszült a viszony, az Izrael-ellenesség az iszlám köztársaság külpolitikájának egyik alappillére. A teheráni vezetés nyíltan támogatja a Hezbollah libanoni radikális síita, valamint a palesztin Hamász és Iszlám Dzsihád nevű szélsőséges szervezeteket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
