Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2025. Február 12. 07:44, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Izraeli kormányfő: Ha szombatig nem adják át a túszokat, újrakezdődik a háború

Izraeli kormányfő: Ha szombatig nem adják át a túszokat, újrakezdődik a háború

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök bejelentette, hogy ha a Hamász palesztin terrorszervezet szombatig nem adja át Izraelnek a túszait, akkor Izrael újraindítja a háborút a Gázai övezetben.

Előzőleg, hétfőn a Hamász közölte, hogy felfüggeszti az izraeli túszok átadását, mert szerinte Izrael megszegte a túszügyi megállapodásban vállalt kötelezettségeit. Válaszul Donald Trump amerikai elnök felszólított "az összes túsz szabadon bocsátására".

Izraelben kedden négy órán át tartó kormányülésen tárgyaltak a túszalku második szakaszáról, és ezután a miniszterelnök nyilatkozatot adott ki, amelyben azzal fenyegette meg a Hamászt, hogy "ha nem adja vissza túszainkat szombat délig, akkor véget ér a tűzszünet, és az izraeli hadsereg (IDF) újraindítja heves támadásait a végső győzelemig."
A kormányfő azt is kijelentette, hogy "a Hamász bejelentése miatt, miszerint felrúgja a megállapodást, és nem engedi szabadon az izraeli túszokat, hétfő este parancsot adtam az IDF-nek, hogy vonja össze erőit a Gázai övezeten belül és annak környékén".

Nemsokkal Netanjahu bejelentése után az IDF rendezte sorait az övezet térségében, és tartalékosokat is mozgósított.

"Az erők megerősítése és a tartalékok mozgósítása a különféle forgatókönyvekre való felkészülés érdekében történik" - jelentették.

"Amint azt a múlt szombaton mindannyian láthattuk a szabadon engedettek állapotán, a még fogságban lévőknek azonnal ki kell szabadulniuk. Az elmúlt napok megdöbbentő eseményei azt mutatják, hogy azonnal le kell zárni a tárgyalásokat, és minél hamarabb ki kell hozni az utolsó túszokat is"
- közölték kedd este a túszok családtagjai mozgalmának központjában.

Washingtonban is döbbenetet okoztak a szombaton kiszabadult három túszról, Ohad Ben Amiról, Eli Sarabiról és Or Levyről készült felvételek, amelyeken látszott, hogy rendkívül soványak és gyengék.

Trump amerikai elnök hétfőn azzal fenyegette meg a Hamászt, hogy a túszok át nem adása esetén "megnyílnak a pokol kapui".

Címkék: háború, izrael, Palesztina

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.