Hírek
2012. Május 16. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Új tömbbel bővül a szegedi egyetem klinikai központja
Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter helyezte el a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) új klinikai tömbjének alapkövét 2012. május 15-én.
Az Új Széchenyi Terv keretében két projekt is megvalósul a Szegedi Egyetem Klinikai Központjában. Egyrészt a jelenlegi 410 ágyas Új Klinika mellé, azzal összeköttetésben egy 265 ágy kapacitású új létesítmény épül – emellett a meglévő 410 ágyas épület részeit is átépítik, korszerűsítik. Másrészt az egyetem sürgősségi betegellátó osztályát egy 19 ágyas korszerű, lényegében teljes szakmai spektrumot nyújtó osztállyá fejlesztik, megteremtve az egész régióban az egykapus sürgősségi ellátás feltételeit.
Az ünnepélyes alapkőletételen díszvendégként vett részt Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter és felszólalt Szócska Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára is. „A csongrádi megyeszékhelyen és az ország több más pontján folyó kórházi beruházások bizonyítják, hogy Magyarországon épül, fejlődik az egészségügy” – hangsúlyozta az államtitkár. Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának 12,3 milliárd forintos összköltségű projektje a tervek szerint 2013 végére fejeződhet be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
