Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2015. Szeptember 20. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Jelentős mennyiségű csapadék várható Budapesten és tíz megyében

Jelentős mennyiségű csapadék várható Budapesten és tíz megyében

Vasárnapra a jelentős mennyiségű csapadék veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki Budapestre és tíz megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A meteorológiai szolgálat közlése szerint az időjárás nyárból őszbe vált. Egy frontrendszer helyeződik a térség fölé, amely vasárnap fokozatosan kelet felé mozdul el. Hatására csapadékos idő várható, és több fokkal mérséklődik a felmelegedés.

Az MTI-hez szombat este eljuttatott veszélyjelzés szerint vasárnap reggelig elsősorban a Dunántúlon, majd a délelőtti óráktól inkább a Dunától keletre alakulhat ki zivatar. Nagyméretű jégre, viharos szélre nem kell számítani. Ugyanakkor vasárnap a nap folyamán összességében, illetve rövid idő alatt is jelentős mennyiségű csapadék hullhat.

Emiatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, és Tolna megyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Ezeken a területeken 24 óra alatt - de intenzív záporokból, zivatarokból akár rövidebb idő alatt is - 25-30 millimétert meghaladó eső hullhat.

Az előrejelzés szerint vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet 12-19 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 17-22 fok között valószínű, de a Tiszántúlon még 25-26 fokig melegedhet a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.