Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2021. Január 31. 09:09, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Jelentősen visszaesett a koronavírus miatt meghaltak száma mára

Jelentősen visszaesett a koronavírus miatt meghaltak száma mára

Meghalt 61, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1307 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap.

A kormányzati portálon azt írták: 367 586-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 12 524-re emelkedett, a gyógyultak száma 262 968.

Az aktív fertőzöttek száma 92 094-re csökkent. Kórházban 3562 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 268-an vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 19 075-en vannak, a mintavételek száma 3 158 288-ra nőtt.

A szombati adatok alapján 89 beteg halt meg a minap, míg 1370-nel nőtt a fertőzöttek száma akkora.

Egy hete még a 100-at közelítette a napi halálozási szám.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.