Hírek
2020. Február 08. 10:22, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Jól vannak a Budapesten elkülönített magyarok
Jól van az a hét magyar állampolgár, akit a Dél-pesti Centrumkórházban helyeztek karanténba a koronavírus miatt
- mondta Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa szombat reggel az M1-en.
A főorvos elmondta, az elkülönített embereknek nincs lázuk, viszont a karantén pszichésen megviseli őket. Ugyanakkor fegyelmezetten tűrik, hogy nem mehetnek ki az intézményből és nem találkozhatnak családtagjaikkal.
A mostani a karantén hatodik napja, ami az egyike a két legkritikusabb pillanatnak, hiszen a koronavírus átlagos lappangási ideje öt-hat nap. A karantént a biztonság kedvéért tizennégy napig fenntartják - fűzte hozzá.
Kitért arra is, hogy a koronavírus-fertőzés gyanújának szigorú feltételei vannak: a Kínából, különösképpen az ország belső tartományából, Hupejből érkező, tizennégy napon belül lázzal, köhögéssel, tüdőgyulladás tüneteivel diagnosztizált embereknél merülhet fel.
"Számomra nem gyanús az az ember, aki más távol-keleti országból érkezett, esetleg a láz tüneteit mutatja: nagy valószínűséggel influenzás" - mondta, hozzátéve, hogy a járványnak ebben a szakaszában csak a Kínából érkezők lehetnek veszélyesek a betegség miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
