Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2012. Október 19. 10:34, péntek | Sport
Forrás: InfoVáros | 3D racing

Jöttek, láttak, győztek!

Jöttek, láttak, győztek!

„Inkább veszítsünk tisztességesen, minthogy csalással nyerjünk!”
Szophoklész

A Nagykálló és környékén megrendezésre került Adrenalin Kupán bebizonyosodott, hogy nagyon is számít a több 10 évnyi tapasztalat, az autók minden alkatrészének ismerete, a Tereprallyzásban szerzett gyakorlat ahhoz, hogy a dobogó első fokára állhasson valaki.

Ahogy Polgár Laci is mondja: célba is kell érni ahhoz, hogy valaki első legyen!
Murczin Zsolt és Bagics Róbert bizonyosan minden versenyzőnél jobban készült és izgult az idei országos bajnokság utolsó futama előtt.

A 1,5 év kihagyás úgy telt el mindkettőjüknek, mintha egy nap lett volna..., a hatalmas esés és a közvetlen életveszély gondolata így mélyen megmaradt bennük.
Szembeszálltak hát az elemekkel és hatalmas, vörösen izzó villámjelekkel díszítették gyönyörű, hófehér autójukat! A tisztaság és a tisztesség elvét követve fehérbe öltöztették a sátrakat, fehérek lettek a pólók a srácokon.
Murczin Zsolt erre a versenyre nem győzni jött.
Nem győzni, hanem tüntetni a magyar Tereprallyért! Kiállni a régi motorosokért! Felhívni a figyelmet az utánpótlásra! Visszahozni azt a hangulatot, amelyben egy asztalnál ült mindenki!

...és azt hiszem, kimondhatjuk, hogy az élet Őt igazolta.
Nyert! Pedig nem nyerni jött!

Vigalom és malacsütés keretében összehozta a régi barátokat, és nagyon kedves ukrán versenyzőkkel is megismertette, mi is a magyar vendégszeretet.
Nagyon sokan gratuláltak ezért! Sokan kérték, hogy ezt ismételjük meg, mert igenis kell ez a hangulat, kell ez az érzés a rendezvényekre!
És természetesen voltak rosszindulatú, lenéző, mocskolódó hozzászólók is, aki nem tudták feldolgozni vereségüket, vagy nem tudtak (tudnak) beletörődni abba, hogy a van még néhány ember, aki a magyar Tereprally megmentésért a végsőkig harcolni fognak!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:38, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Norris győzelmével csökkentette a hátrányát összetettben

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat vasárnap Spielbergben, így összetettben csökkentette hátrányát csapattársával, az ezúttal másodikként célba érő ausztrál Oscar Piastrival szemben.

2025. Június 24. 10:48, kedd | Sport

Törött újjal is a dobogón a Mitropa Ralin!

Juhász Csabi Velezdi Eszterrel és egy Mitsubishi EVO IX.-el vágott neki a számukra kalandos 58. Mecsek Rallynak.

2025. Június 24. 10:45, kedd | Sport

Kronome Ákos: Jó csata alakult ki Matics Misiékkel, amit meg is nyertünk!

Élménybeszámoló Ákostól a Skoda pilótájától az 58. Mecsek Ralis kategóriagyőzelem után.

2025. Június 24. 07:29, kedd | Sport

A Föld második legmagasabb csúcsára indul Varga Csaba

A 8611 méter magas K2-re indul hétfőn Varga Csaba Nagyváradon élő hegymászó - közölte az expedíció kommunikációs partnere, az MTVA Hazajáró című műsora a Facebook oldalán.