Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2017. Január 27. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: mti

Jövő héten is emelkedhet az influenzások száma

Jövő héten is emelkedhet az influenzások száma

Az Országos Epidemiológiai Központ főorvosa szerint a jövő héten is emelkedni fog az influenzás megbetegedésben szenvedők száma.

Molnár Zsuzsanna az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában elmondta, egy héttel korábban országos átlagban megduplázódott a betegszám, volt, ahol csak 20 százalékkal regisztráltak több beteget, de Heves megyében négyszer többen kapták el a betegséget, mint egy héttel korábban.

A főorvos kiemelten fontosnak nevezte a megfelelő mennyiségű zöldség- és gyümölcsfogyasztást, mivel januárra a szervezet a vitaminhiány miatt veszít a vírusokkal szembeni ellenálló-képességéből. Emellett a megfelelő öltözködésre is felhívta a figyelmet, mivel egy meghűlés kedvez a vírusfertőzésnek is.

Ismertetése szerint a szmogos időszak a légzőszervi megbetegedésben szenvedőket okozza a legnagyobb gondot, ha ők elkapják az influenzát, akkor a betegség lefolyása súlyosabb lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.

2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld

A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt

A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.