Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2016. Július 08. 07:44, péntek | Belföld
Forrás: mti

Július 12-éig lehet dokumentumot pótolni a felsőoktatásba jelentkezőknek

Július 12-éig lehet dokumentumot pótolni a felsőoktatásba jelentkezőknek

Legkésőbb július 12-éig van lehetőségük a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre jelentkezőknek arra, hogy benyújtsák még hiányzó dokumentumaikat,

illetve egyetlen alkalommal módosítsák a korábban megjelölt szakok sorrendjét - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a jelentkezők a pontszámításhoz szükséges (és a jelentkezéskor még nem csatolt) dokumentumokat a www.felvi.hu honlapon elérhető E-felvételi Dokumentumok menüpontban tudják feltölteni, és ugyanott követhetik nyomon a jelentkezéssel kapcsolatos dokumentumok elbírálását is.

Ha a feltöltés sikeres volt, a fájl megjelenik a Jelentkezésekhez csatolt dokumentumok táblázatban - tették hozzá.

Függetlenül a jelentkezési helyek számától, elegendő mindent egy példányban beszkennelni és feltölteni, arra azonban figyelni kell, hogy a dokumentum jól olvasható legyen és tartalmazza a jelentkező személyes adatait. Az egyes dokumentumok feldolgozottsági állapota az E-felvételi Dokumentumok oldalán nézhető meg - írták.

Közölték azt is, hogy a felvételizőknek egyetlen alkalommal van lehetőségük módosítani a jelentkezéskor megadott képzések sorrendjén, és ezt szintén július 12-éig tehetik meg. Az E-felvételi felületén a Sorrendmódosítás menüpontban rendezhetők át a korábban megadott képzések.

A dokumentumpótlás és a sorrendmódosítás mellett szintén július 12. a személyes adatok módosításának határideje.

A jelentkezési adatait - személyes adatok, megjelölt képzések - minden felvételiző megtalálja az egyes menüpontokon kívül összesítve, nyomtatható formában is az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában, a "jelentkezői státuszlapot" megnyitva.

Ha valakinek valamilyen személyes adata a jelentkezési határidő után változott meg (például költözés miatt a lakcím vagy házasság miatt a név), ezek is módosíthatók a rendszerben, a "személyes adatok" menüpontban - fűzték hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita