Városlista
2025. június 5, csütörtök - Fatime

Hírek

2013. December 14. 05:00, szombat | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Káros lehet a túl sok fehérje?

Káros lehet a túl sok fehérje?

Nem igazi ebéd, ami nem tartalmaz fehérjét - mondják az egészségügyi és fitnessz szakemberek. Ráadásul a fehérje remek izomnövelő. Ugyanakkor mint ahogy mondják, jóból is megárt a sok: a túl sok protein vesekövet, hasi műtétet és szívbetegségeket okozhat - figyelmeztet a Fox News cikke.

A legtöbben azt gondolják, a fehérje egyet jelent a hús- és az állati eredetű termékek fogyasztásával. Ami az izomépítést illeti, a protein bevitele valóban hasznos, de a nem megfelelően kiválasztott termékek számtalan növényi eredetű alapanyagot tartalmaznak, s általában magas a telített zsírtartalmuk is. Ezek túlzott mennyisége növeli a cukorbetegség és bizonyos szívproblémák kialakulásának kockázatát.

Emellett a fehérjében magas étrend csökkenti a gyümölcsök, zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák rosttartalmának bevitelét, amelyeknek hiánya szintén számos egészségügyi kockázatot rejt magában.

Mindez csupán akkor igaz, hogyha túl sok húst fogyaszt. De mi a túl sok? A napi kalóriamennyiség minimum 10, de maximum 35 százalékának kell fehérjebevitelből származnia, a maradékot egészséges szénhidrátokból, zsírokból, rostokból, zöldségekből és gyümölcsökből kell bevinni a szervezetbe.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:06, szerda | Életmód

Parajd - Elkezdődött a Korond-patak elterelése, környezetvédelmi problémákat okozhat a bányából kijutó sós víz

Elkezdődtek a Korond-patak elterelési munkálatai a bányakatasztrófa sújtotta Parajdon. A sóbányából kijutó sós víz környezetvédelmi problémákat okozhat

2025. Június 01. 19:04, vasárnap | Életmód

XIV. Leó pápa: a családoktól függ a népek jövője

2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód

Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár

Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.