Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2017. Augusztus 28. 19:35, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Késelők támadtak rendőrökre Dagesztánban, halottak

Késelők támadtak rendőrökre Dagesztánban, halottak

Két, késsel felfegyverzett férfi megölt legkevesebb egy rendőrt a dagesztáni Kaszpijszk egyik benzinkútjánál - közölték hétfőn orosz hírügynökségek.

A híradások egy része két halott, más források pedig egy halott és egy sebesült rendőrről számolt be. Az elkövetőket lelőtték, harmadik társukat pedig, aki a Rosszija 24 tévétársaság szerint a történtekről mobiltelefonjával felvételt készített, megsebesítették.

Az észak-kaukázusi köztársaságban elkövetett támadást az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet magára vállalta a szócsövének tekintett Aamák hírügynökségen keresztül. Sajtójelentések szerint az elkövetőknél dzsihadista zászlót és egyéb jelképeket találtak.

Az orosz Nemzeti Terrorelhárító Bizottság a támadókat a terrorcselekményekkel vádolt, úgynevezett haszavjürti bandához sorolta. Haszavjürt településen egyébként hétfőn egy művelet során egy kommandós és egy dzsihadista fegyveres életét vesztette.

Korábban az IÁ ugyancsak magának tulajdonított egy dagesztáni származású fiatal által a Hanti-Manysi Autonóm Körzethez tartozó Szurgut városában augusztus 19-én elkövetett késelést. Az elkövetőt, aki hét embert sebesített meg, lelőtték a rendőrök.

Orosz sajtóértesülések szerint a helyi hatóságok, noha ezt még hivatalosan nem ismerték el, terrortámadásként kezelik az ügyet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.

2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld

Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk

Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.