Hírek
2015. Október 11. 09:35, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Késő estétől helyenként havazhat is

Vasárnap késő estétől az Északi-középhegység legmagasabb részein az eső esetleg havas esőbe, havazásba válthat át - írta az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ezzel együtt az ország nagy részén a nap folyamán várható tartós eső veszélye miatt adtak ki figyelmeztetést. Baranya, Somogy, Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyében narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetés van érvényben. A fővárosra és Pest megyére, továbbá Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére első fokú figyelmeztetést adtak ki a nap folyamán várható jelentős mennyiségű csapadék miatt.
A meteorológiai szolgálat vasárnap reggeli figyelmeztetésében azt írta: a sokfelé előforduló tartós eső miatt a csapadék mennyisége az ország déli felén általában 20-45 milliméter között alakul, de egyes helyeken akár 50 milliméternél is több eső hullhat. Északon, északkeleten 10-20 milliméter között valószínű a csapadékmennyiség.
Felhívták a figyelmet, hogy vasárnap az Alföld északi részén és az Északi-középhegységben időnként viharossá fokozódik a szél, a legerősebb lökések meghaladhatják a 60 kilométer/órát.
Az előrejelzés szerint vasárnap napközben 7-12 Celsius-fokig melegszik a levegő, késő este 5-10 fok valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.