Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2012. Február 26. 14:07, vasárnap | Kék hírek
Forrás: mno.hu / MTI

Két helyen is ég a balatoni nádas

Két helyen is ég a balatoni nádas

Balatonfenyvesnél és Balatonlelle-Rádpusztánál is 8-10 hektáron ég a nádas, mindkét helyen nagy erőkkel folyik az oltás – tájékoztatta a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese szombaton az MTI-t.

Koncz András elmondta, hogy a tűzoltók fél óra különbséggel, késő délelőtt kapták a riasztást.

Balatonfenyvesnél lakóhelyek közelében gyulladt ki a nádas, az ingatlanokat sikerült megvédeni. A közeli M7-es autópálya forgalmát nem zavarja a füst.

A tüzek keletkezésének oka egyelőre ismeretlen. A rádpusztaihoz a balatonboglári, a siófoki és a tabi tűzoltók, a balatonfenyvesihez a keszthelyi és a marcali tűzoltók vonultak ki. Az oltást nehezíti, hogy a nádas száraz, az erős szélben gyorsan terjed a láng, és a parázs is újra könnyen lángra kap.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.

2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek

Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője

Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek

Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott

A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.

2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek

Életveszélyes a jégen tartózkodni!

Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.