Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

Tiszakécskén egy korábbi visszalépés miatt januárban is tartottak már időközi önkormányzati választást, érdekesség, hogy akkor és most is ugyanazt a jelöltet indította a Fidesz. Babák Ferenc az év elején egyetlen szavazattal maradt el független vetélytársától, ezúttal azonban már magabiztos győzelmet aratott. Babák Ferenc 343, míg a Második Reformkor (2RK) jelöltje, Bolla Zoltán 121 érvényes szavazatot gyűjtött, ami százalékosan 73,92–26,08. A választást Petrik András alpolgármester halála miatt írták ki.

Tiszafüreden a 2024-es önkormányzati választáson diadalmaskodó Schöckné Kollár Erzsébet decemberi halála miatt kellett ismét az urnákhoz fáradniuk az arra jogosultaknak. Itt szintén két jelölt indult: a Fidesz színeiben Takács Sándorné, míg a Mi Hazánk részéről Somlay Róbert. A kormánypárti induló az érvényes szavazatok kicsivel több mint 92 százalékát szerezte meg 208 vokssal, míg Somlay nevét mindössze 18-an ikszelték be a szavazólapon. Tiszakécskéhez hasonlóan itt is nyolc fideszes képviselő található a testületben, és szintén három ellenzéki, őket a Mi hazánk delegálja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.