Hírek
2019. Július 04. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: police.hu - illusztráció: pixabay
Kisgyerekeket mentett a folyóból egy szolgálaton kívüli rendőr Bajánál
A Sugovica folyóból húzta ki a készenléti rendőr a kislányt és a kisfiút.
Egy bajai szabadstrandon Zsák Balázs őrmester, a Készenléti Rendőrség XXVII. Határvadász Bevetési Osztály munkatársa július 2-án 17 óra 10 perckor a partról azt látta, hogy két gyermek tőle körülbelül 25 méterre a Sugovica folyóban többször elmerül, majd felbukkan – közölte a rendőrség.
Azonnal a segítségükre sietett, és partra húzta őket. A gyermekek hozzátartozója is a vízben volt, aki szintén elindult a fiatalok felé, de a rendőr gyorsabb volt. Az éppen arra járőröző vízimentők is odaértek, de szerencsére már nem volt teendőjük. Kiderült, hogy a kisfiú a vízben próbálta a húgát megtartani, de nem tudta, ezért merültek el többször. A gyors segítségnek köszönhetően a kislánynak és bátyjának az ijedelmen kívül más baja nem történt. A rendőr a mentés során alkalmazta a korábban tanult mentési fogásokat, hiszen szabadidejében önkéntes mentőbúvár és vízimentő is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
