Hírek
2011. Október 03. 14:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kiskaput keresnek a bankok
Nem forintból, hanem devizából szeretnék biztosítani egyes bankok a végtörlesztéshez szükséges forrásokat, pedig egyértelmű, hogy nem lehet devizában törleszteni a devizahitelt.
Jelentette ki Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnöke. Szerinte ez azt jelenti, hogy már megint a kiskapukat keresik egyesek, és a rendszer nem érti meg a végtörlesztés lényegét – írja a Magyar Hírlap.
Szász Károly azt mondta, fel kell lépni az ellen is, hogy egyes kisebb hitelintézetek különböző bújtatott költségekkel kérjenek díjat a szolgáltatásért, pedig ezt jogszabály is tiltja. „Összességében kedvező a magyar bankok tőkehelyzete, de fel kell készülni annak figyelemmel kísérésére, hogy az intézkedések egyike-másika érzékenyen érinti majd a bankrendszert”.
Már kezdeményezhetik bankjuknál a végtörlesztést azok, akik az év végéig élni kívánnak a lehetőséggel, és megfelelnek a feltételeknek. Az osztrák Raiffeisen Bank vezérigazgatója, Herbert Stepic korábban úgy nyilatkozott, pénzintézetük mintegy harmincötmilliárd forintos veszteséggel számol a devizaalapú hitelek egyösszegű végtörlesztése miatt.
Közben a Népszabadság azt írja, hogy elsejétől változott a lakásárverezési kvótarendszer, miután az otthonvédelmi akcióterv egyik pontjaként a kormány és a bankok az árverezési moratórium fokozatos feloldásában állapodtak meg. Mint ismert szeptember végéig csak a 30 millió forintnál drágább ingatlanok és a 20 milliónál nagyobb hitelek esetében lehetett elárverezni az adós lakását, a bankok legfeljebb az érintett ingatlanok két százalékát kísérelhették meg eladni. A változás eredményeként a korlát megszűnt, és már az ennél olcsóbb lakások és alacsonyabb hitelek esetében is árverezhetnek, ám azoknál csak legfeljebb a nem fizető hitelek két százalékánál kezdeményezhetnek ilyen eljárást. Ez a szint jövőre negyedévente három százalékra, 2013-tól négy, végül 2014-re öt százalékra emelkedik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
