Hírek
2020. Március 13. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kissé mérséklődik a meleg a hétvégén

Kissé mérséklődik a meleg a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken nagyrészt erősen felhős lesz az ég, egyre többfelé várható eső, zápor, majd késő délután észak felől csökken a felhőzet és lassan megszűnik a csapadék. A szél többfelé megélénkül, gyakran meg is erősödik, néhol viharos közeli széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 4-10 fok lesz. Napközben 9-15 fokig melegszik fel a levegő.
Szombaton kiderül az ég, csapadék nem valószínű (a nyugati, délnyugati határvidéken nem zárható ki egy-egy zápor). A légmozgás élénk, néhol erős lesz. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 4, a maximumhőmérséklet 9 és 14 fok között várható.
Vasárnap napközben derült vagy gyengén felhős, napos, száraz időre lehet számítani. A szél többfelé megélénkül. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 5 és plusz 2 fok között alakul, de a szélvédett, fagyzugos helyeken hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 12 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.