Hírek
2011. December 03. 07:34, szombat |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Kiszállt a Ferrari
Ferrari és a Red Bull péntek délután bejelentette, hogy kiszállt a Forma-1-es csapatokat tömörítő érdekvédelmi szervezetből, a FOTA-ból.
Az olasz sportautógyár hivatalos honlapján azt írta, kiválásáról azonnal tájékoztatta Martin Whitmarsht, a FOTA elnökét. „Nagyon nehéz döntés volt – áll a közleményben. – A Forma–1 a világ egészéhez hasonlóan nehéz időket él át mostanában.”
A Ferrari – amely a továbbiakban is segít a költségcsökkentési tervek kidolgozásában – azt szeretné, ha az autósport elitkategóriája a jövőben is a folyamatosan fejlődő technológiai újítások kipróbálásának egyik legfőbb helyszíne lenne. Az olasz vállalat szerint a tesztnapok számát is ismét meg kellene növelni, ugyanakkor ezek az intézkedések nehezen összeegyeztethetők a költségek csökkentésére vonatkozó tervekkel.
A Ferrari mellett a világbajnok Red Bull istálló is közleményben jelezte pénteken, hogy kiszáll a FOTA-ból. Indoklásként a költségcsökkentési tervek körüli vitákat jelölte meg a csapat, amely azonban leszögezte: a jövőben is közreműködik a spórolási lehetőségek keresésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 20. 13:00, hétfő | Sport
Férfi kézilabda junior Eb - Aranyérmes a magyar válogatott
A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.
2026. Július 20. 07:36, hétfő | Sport
Vb-2026 - Spanyolország másodszor is hosszabbításban lett világbajnok
Az Európa-bajnok spanyol válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a címvédő argentin csapatot vasárnap az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság New York-i döntőjében, így története során másodszor lett aranyérmes.
2026. Július 19. 08:36, vasárnap | Sport
Vb-2026 - Anglia a francia válogatott legyőzésével bronzérmes
Őrült meccsen nyertek az angolok.
2026. Július 18. 08:09, szombat | Sport
Premier League - Szoboszlai meghosszabbította szerződését a Liverpoollal
Szoboszlai Dominik meghosszabbította szerződését az angol labdarúgó-bajnokságban legutóbb ötödik helyezett Liverpool FC-vel.
