Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2011. Október 05. 14:25, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Kockázatos lehet a megtakarítások felbontása

Kockázatos lehet a megtakarítások felbontása

Jelentős veszteséget kockáztat az, aki a hosszú távú megtakarításához nyúl annak érdekében, hogy rögzített árfolyamon törlessze devizahitelét – írja a Magyar Hírlap.

Az ING Biztosító elnök-vezérigazgatója szerint a végtörlesztéshez célszerű minél könnyebben mozdítható pénzügyi eszközökhöz nyúlni.

Kovács Zsolt szerint alkalmasak a végtörlesztési célú pénzfelszabadításra a rendkívüli kiadásokra félretett összegek, azon belül is minden, ami gyorsan, könnyen mobilizálható. A hosszabb távra szóló megtakarítások felbontása viszont költséges, másrészt számos pénzügyi eszköz árfolyama jelentősen csökkent a válság nyomán. Mint azt a távirati iroda közölte, a legfrissebb becslések szerint százezer és háromszázezer közötti azok száma, akiknek jelzálogalapú devizahitelük van, és akarnak majd élni a rögzített árfolyamon történő végtörlesztés lehetőségével.

A szövetkezeti hitelintézetek december végéig 10-11 százalékos hiteldíjjal kínálnak forinthitelt a devizahitelt végtörleszteni készülőknek, és arra számítanak, hogy a végtörlesztési lehetőségnek köszönhetően visszanyerik korábban elvesztett ügyfeleik egy részét – adta hírül tegnap az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség. A szövetkezeteknél csaknem hatszázmilliárd forintos szabad forrás áll rendelkezésre. Varga Antal, az OTSZ ügyvezetője hangsúlyozta: a fix árfolyamú devizahitel-végtörlesztésről rendelkező jogszabály ismét keresetté teheti a forintalapú jelzáloghiteleket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.