Hírek
2016. Január 01. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Könnyűszerkezetes repülővel repülné körbe a világot egy magyar pilóta
Egy magyar gyártású, Apollo Fox típusú könnyűszerkezetes géppel repülné körbe a világot Keszy-Harmath Zoltán.
A pilóta csütörtökön a farkashegyi repülőtéren tartott sajtótájékoztatón azt mondta, ehhez jelentősen átalakították a gépet, erősebb motort, nagyobb üzemanyagtartályokat kapott, és növelték hatótávolságát is. Az útra feleségével 2017 májusában szeretne elindulni.
Az MTI kérdésére válaszolva azt mondta, azért döntöttek az Apollo Fox mellett, mert ez az egyetlen magyar sorozatgyártású gép, megfizethető, és alkalmas a feladatra.
A tervek szerint nyugati irányba indulnának el Farkashegyről, és három hónappal később érkeznének vissza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
