Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2019. Július 15. 18:06, hétfő | Életmód
Forrás: mti

Közel 30 ezerrel nőt a parlagfűre allergiások száma

Közel 30 ezerrel nőt a parlagfűre allergiások száma

Tavalyhoz képest 20-30 ezerrel nőt a parlagfűre allergiások száma és a gyomnövény virágzási időszakának még koránt sincs vége - mondta Nékám Kristóf allergológus hétfőn az M1 csatornán.

Hozzátette: a parlagfűre allergiások jelentős része a fiatal, még felnövő generációból kerül ki.

Mint mondta, országos allergia rizikótérképre lenne szükség, mert annak segítségével hatékonyabban lehetne szervezni az ellátást és a pollencsökkentést.

Az allergiás tünetegyüttes csökkentése érdekében érdemes az allergiát okozó növény virágzása előtt két héttel elkezdeni a szükséges gyógyszerek szedését - javasolta Nékám Kristóf.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.

2025. Augusztus 18. 07:55, hétfő | Életmód

Augusztus 20. - Megnyílt a Mesterségek Ünnepe a budai Várban

2025. Augusztus 17. 08:43, vasárnap | Életmód

Az Apple negyedik éve a világ legértékesebb márkája

2025. Augusztus 16. 09:08, szombat | Életmód

Elkezdődött a Hogyan tudnék élni nélküled? című film második részének forgatása

A napokban elkezdődött a Hogyan tudnék élni nélküled? című film második részének forgatása a Balatonnál - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) pénteken az MTI-vel.