Hírek
2012. December 24. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Közérdekű kereset-indítási jogot a devizahitelesek érdekében?
Doubravszky György közérdekű kereset-indítási jogot szeretne a devizahitelesek érdekében. A Széchenyi Hitelszövetség is elsőként azt várná el a pénzügyi ombudsmantól, hogy vizsgálja át a devizahitel-szerződéseket. Az új ombudsman feladata lesz a jogi segítségnyújtás, a tanácsadás és a pénzügyi kultúra fejlesztése is. Együttműködik majd az oktatási intézményekkel, hogy a fiatalok jobban ismerjék és értsék a pénzügyi rendszer működését - hangzott el az köztévében.
A legtöbb devizahiteles inkább csak érdeklődik bankjánál a rögzített árfolyam nyújtotta lehetőségekről. Egy felmérés szerint azért, mert még mindig nem értik pontosan a részleteket, vagy az utolsó hetekre hagyták az ügyintézést. A most kinevezett pénzügyi ombudsmant ez ügyben is lehet majd keresni. Doubravszky György az MTI Hírcentrumnak azt mondta, mindenekelőtt azt szeretné elérni, hogy közérdekű keresetet nyújthasson be a devizahitelesek érdekében.
'Ez arról szól, hogy egy olyan ügyben, ami sok ezer embert érint - mondjuk egy devizahiteles szerződést illetően - mi egyetlen egy pert indítunk és annak a döntésnek a következményeként ez minden emberre vonatkozik' - jelentette ki a pénzügyi jogok biztosa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
