Hírek
2013. Július 09. 12:41, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Külföldi sajtó Magyarországról - Pravda, Új Szó

A vezető pozsonyi lapok kivétel nélkül beszámoltak Horn Gyula hétfői temetéséről, kommentárjában az Új Szó a "kisemberek miniszterelnökének" a Pravda pedig "Homo cadaricusnak" nevezte az elhunyt politikust.
A "Homo cadaricus" a magyar politikusok egy speciális fajtája, Horn Gyula ezek egyike volt, aki soha nem tagadta meg és nem szégyellte a Kádár korszak "gulyáskommunizmusát" - írta a volt miniszterelnökről Stefan Markus, Szlovákia volt budapesti nagykövete a Pravda keddi számában. A szlovák lap szerint Horn Gyula "nem ijedt meg a saját múltjától sem", és "sikereit politikai előrelátásának köszönhette", senki semmivel nem tudta meglepni, emellett "soha nem tartották opportunistának." A Pravda szerint Horn Gyula nem volt bigott kommunista, inkább a reformer szerepét játszotta, a "politika rókájának" tartották, de a hazai politika fejlődése megmutatta, hogy "a róka ravaszsága ellen is léteznek fegyverek", ezeket használta 1998-ban az akkor 35 éves Orbán Viktor.
Horn Gyula valószínűleg azért volt népszerű politikus, mert "az igazi kisemberek Magyarországát képviselte" - írta kedden megjelent, A kisemberek miniszterelnöke című cikkében az Új Szó. A szlovákiai magyar nyelvű napilap szerint az elhunyt Magyarország eddigi egyetlen olyan miniszterelnöke volt, "akit a külföldi partnerek államférfiként emlegetnek." Az Új Szó szerint Horn Gyula megítélése Magyarországon nem volt egyértelmű és megosztotta az országot, ám 1994-ben "Magyarország nagyobbik fele megbocsájtott neki." Megjegyezte: a határon túli magyarok szemszögéből Horn Gyula nem volt "különösebben pozitív figura", hiszen az Antall József krédója, a "lélekben 15 millió magyar miniszterelnöke" után rögtön az első pillanatban jelezte,ő szigorúan 10 millió magyar miniszterelnöke kíván lenni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter