Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2013. Április 17. 22:43, szerda | Sport
Forrás: MTI

Labdarúgó NB I - Négyszázezres büntetés a Honvédnak és az FTC-nek

Labdarúgó NB I - Négyszázezres büntetés a Honvédnak és az FTC-nek

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága egyaránt 400 ezer forintra büntette a Budapest Honvédot és a Ferencvárost a két csapat keddi bajnoki mérkőzésén történt szurkolói megnyilvánulások miatt.

Az MLSZ honlapjának szerdai beszámolója alapján a hazai csapat szurkolói a 34. és a 93. percben tömegesen sportszerűtlen, diszkriminatív módon gyalázták az ellenfelet, a vendég zöld-fehérek szektorában pedig szintén a mérkőzés azonos időszakában hangzott fel "cigányozás". Az összecsapáson Marco Rossit, a Honvéd edzőjét elküldték a kispadtól, mivel összeszólalkozott Iványi Zoltán játékvezetővel, a szakember írásbeli megrovásban részesült.
A zöld-fehéreket a múlt szombati, Siófok elleni összecsapásuk miatt is megbüntették, szintén 400 ezer forintra, ugyanis a drukkerek "minősíthetetlen stílusban gyalázták" a Kispestet és az Újpestet.
A fegyelmi bizottság az Egert, mint visszaesőt Vojtekovszki Csaba és Kövesfalvi István edzőkkel szembeni pénzügyi kötelezettség nem teljesítéséért kétszer 300 ezer forintra büntette.
Az OTP Bank Ligában kiállított játékosok közül Orozco Alvarez Daniel (Lombard Pápa Termál FC), Fehér Zoltán (Szombathelyi Haladás) és Fiola Attila (MVM Paks) is egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

Címkék: Labdarúgás-NBI

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 16:46, vasárnap | Sport

Kronome Ákos: Nehéz és trükkös körülmények a Zemplén Ralin

Villáminterjú Ákossal a túlélő túrának is beillő rali után:

2025. November 23. 09:36, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Történelmi nyíregyházi siker a Ferencváros ellen

A Nyíregyháza 3-1-re nyert a Groupama Arénában a bajnok Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, s története során először győzte le a fővárosban a zöld-fehéreket.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Sport

Las Vegas-i Nagydíj - Verstappen nyert, Norris a vb-cím küszöbén

2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport

FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.