Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2020. Február 15. 10:29, szombat | Külföld
Forrás: mti

Lőfegyveres támadás volt egy berlini zenés rendezvény helyszíne előtt

Lőfegyveres támadás volt egy berlini zenés rendezvény helyszíne előtt

Lőfegyveres támadás történt pénteken késő este egy berlini zenés rendezvény helyszíne előtt, egy ember meghalt, négy megsebesült, egy közülük súlyosan - közölték a hatóságok.

Mona Lorenz, a berlini főállamügyészség szóvivője szombat reggel a dpa érdeklődésére azt közölte, hogy a bűncselekmény háttere továbbra is teljesen homályos, még azt sem lehet biztosan kijelenteni, hogy több elkövető volt vagy csak egy. A halálos áldozat egy 42 éves férfi.

Az ismeretlen (esetleg több) tettes a Kreuzberg negyedben, a Potsdamer Platz közelében lévő Tempodrom nevű szórakozóhely előtt éjjel 11 óra tájban lőtt rá emberekre, majd elmenekült. Egyelőre nem lehet tudni, hogy a támadásnak volt-e köze a bent folyó török zenés rendezvényhez.

A környéket rendőrök lepték el az eset után, továbbra is nagy erőkkel keresik a tetteseket. A bűncselekmény helyszínét lezárták. A rendezvény látogatóit a hátsó- és oldalajtókon menekítették ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál

Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.