Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2017. Június 26. 11:32, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Magyarország élen jár a dizájnerdrog-fogyasztásban

Magyarország élen jár a dizájnerdrog-fogyasztásban

Magyarország élen jár a dizájnerdrog-fogyasztásban - mondta Csákó Ibolya alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense az M1 aktuális csatornán hétfőn.

A főreferens elmondta: Magyarországon a "legfogyasztottabb" kábítószer a kannabisz, de 2010-ben megindult az új pszichoaktív anyagok, az úgynevezett dizájnerdrogok térhódítása. Mint mondta, ezek olcsón előállítható, könnyen beszerezhető szintetikus anyagok, ennek volt köszönhető a gyors térhódításuk. Kiemelte a dizájnerdrogokkal szembeni küzdelemben a 2012-ben bevezetett úgynevezett C-listát, amely rögzíti az új pszichoaktív anyagokat.

Hozzátette: 2014-től csökkent a "dizájnerdrog-őrület", és ezzel párhuzamosan megindult a klasszikus, amfetamin-tartalmú kábítószerek újbóli térhódítása.

Megjegyezte: ugyan a dizájnerdrogoknak Magyarországon már szűkül a piacuk, de még mindig jóval olcsóbbak, mint az alkohol és a klasszikus kábítószerek, főleg a fiatalok és a szegényebbek a veszélyeztetettek.

Csákó Ibolya szólt arról is, hogy nyáron rendszerint emelkedik a fogyasztók és lefoglalások száma. Megjegyezte: a rendészeti szervek csak a piacra kerülő kábítószer egy százalékát tudják lefoglalni.

Június 26. a kábítószer-fogyasztás elleni küzdelem világnapja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt