Hírek
2024. Június 13. 06:00, csütörtök |
Életmód
Forrás: MTI
Magyarországon akár közvetlenül a bankszámlára is utalható az italcsomagolás visszaváltási díja
A MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. által bevezetett REpont rendszer országosan biztosítja, hogy az italcsomagolások visszaváltási díját egyenesen a bankszámlára is lehet utalni - közölte a MOHU az MTI-vel.
Hozzátették, hogy az azonnali banki átutalást lehetővé tevő fejlesztés nemzetközi szinten is egyedülálló, ilyen országos rendszerre kiterjedő megoldás máshol nincs Európában.
A műanyag palackot, üveget vagy alumíniumdobozt visszaváltó vásárló háromféle módon kaphatja vissza az 50 forintot, miután bedobta az automatába a csomagolást. Egyrészt az üzletben levásárolható utalványként, másrészt felajánlhatja azt jótékonysági célra vagy - az új, magyar fejlesztésű REPont applikációnak köszönhetően - rögtön átutalhatja azt a saját bankszámlájára.
A tájékoztatás szerint május végén elindult és letölthetővé vált a REpont applikáció, amelyet a MOHU irányításával, külső partnerek bevonásával (MA-Coding, Envipco, Tomra, Sensoneo, Alerant, Raiffeisen Bank) fejlesztettek. Az alkalmazás letöltése, és a rövid regisztrációs folyamat után bankszámlaszám megadásával kérhető a REpont automatánál az azonnali visszautalás.
Az alkalmazás egyéb hasznos funkciót is kínál, egyebek közt megtekinthetőek a legközelebbi REpont automaták, a térképen található pontokra kattintva ellenőrizhető az üzletek nyitvatartási ideje, címe és az automata által elfogadott italcsomagolások típusa is.
A REpont alkalmazás letölthető az App Store-ból és a Google playről.
Immár közel 3000 automatában lehet visszaváltani a visszaváltható jelöléssel ellátott műanyag palackokat, üvegeket és alumíniumdobozokat országszerte. Magyarországon a visszaváltási rendszer január óta van jelen, de a boltok polcain fokozatosan jelennek meg a visszaváltható csomagolások, mert a gyártók június 30-ig hozhatnak forgalomba nem visszaváltható italokat - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 18:00, péntek | Életmód
Márai Sándor-emlékkiállítás nyílt a budai Várnegyedben
\"Budára költöztem\" címmel Márai Sándor-emlékkiállítás nyílt csütörtökön a budai Várnegyedben, a Virág Benedek Házban a Márai-emlékév alkalmából - közölte a Budavári Önkormányzat az MTI-vel.
2026. Március 27. 15:00, péntek | Életmód
Premier a Csukás Meserádióban, új mese kel életre Csukás István születésének 90. évfordulóján
A legendás meseíró, Csukás István eddig kiadatlan, egyben utolsó művét születésének 90. évfordulója alkalmából premierként mutatja be a közmédia.
2026. Március 26. 17:00, csütörtök | Életmód
Paloznaki Jazzpiknik- A Bin-Jip, Antonia Vai és a Loop Doctors is fellép
2026. Március 25. 16:00, szerda | Életmód
Húsvét - Húsvéthétfőn orgonakoncert lesz a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában
Johann Sebastian Bach orgonaművei szólalnak meg a Szent Márton-bazilikában húsvéthétfőn - tudatta a Pannonhalmi Főapátság kedden az MTI-vel.
