Hírek
2020. Február 28. 15:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Márciustól változik a gyermekkel való kapcsolattartás szabályozása
Március elsejétől a járásbírósághoz kell fordulni, ha a szülők valamelyike megszegi a gyermekkel való kapcsolattartást szabályozó határozatot
- mondta Várai-Jeges Adrienn családjogi bíró, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
Kifejtette: az eljárást kérelemmel kell megindítani, ebben a kérelmező és a kérelmezett adatainak is szerepelniük kell.
Kiemelte, a bíróságokon felkészült ügyfélsegítők segítenek szükség esetén a kérelem kitöltésében.
A bíróság ötféle szankciót alkalmazhat, köztük pénzbírságot, de szélsőséges esetben rendőrség közreműködését is kérheti.
Az eljárás végén a bíró dönt majd arról, hogy kinek mennyibe kerül az eljárás - közölte a családjogi bíró.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
