Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2012. Május 29. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Mától 5 évre lakat kerül a ferihegyi 1-es terminálra

Mától 5 évre lakat kerül a ferihegyi 1-es terminálra

A Malév csődje húsbavágóan érinti a Budapest Airportot. Több mint 4 milliárd forintnyi összeg ragadt benn, amelyre esély sincs, hogy valaha megtérül. A takarékosság részeként mától bezárják az 1-es terminált.

Nem fog megépülni a Cargo város sem, és magyar nemzeti légitársaság biztos nem lesz, legalábbis egyelőre – ezt mondta a minap Hardy Mihály a Budapest Airport kommunikációs igazgatója a Gazdasági Rádiónak.

Ma csak egy, azt mondják, ideiglenes búcsúra készülünk, amikor lakat kerül a Ferihegy 1-es terminálra, úgy 5 évre. Még a második világháború előtt döntöttek a felépítéséről és rövidesen el-el indult a hol katonai, hol polgári repülőzés. ’56-ban onnan startolt el a Malév első nyugati menetrend szerinti járata Bécsbe – hangzott el a Gazdasági Rádióban.

Ma este, állítólag egy Stuttgardba készülő fapados járat lesz az, amelyik fél 10-kor felemelkedik Ferihegy 1-ről, majd a többiek nevében is búcsút int az 1-es Terminálnak. Aztán holnaptól már mindenki a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-eséről indul.

A Budapest Airport pedig egyelőre szenved, jobban mondva megszenvedi, hogy a forgalmának majdnem a fele odalett, amikor a Malév 66 éves működés után leállt. Ezért is kell most költözni. Kénytelen-kelletlen leállnak a fejlesztések is, így például nem épül meg a teherközlekedésnek megálmodott Cargo város sem. Arra még terv sincs, hogy a 100 millió eurós elhalasztott fejlesztéseknek mikor érkezhet el újra az ideje.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt