Hírek
2022. Április 12. 09:05, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Megdöbbentő eredménnyel zárult a rendőrség kiemelt ellenőrzése
A rendőrség április 4. és 10. között európai szintű fokozott ellenőrzést tartott.
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) idei ellenőrzési terve alapján az európai kampány keretében ezúttal a passzív biztonsági eszközök – a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak – használatát ellenőrizte április 4. és 10. között – közölte a rendőrség.
A járművek ellenőrzése során a rendőrök 7089 alkalommal tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását, túlnyomórészt – 5532 esetben – a járművezető nem kapcsolta be a biztonsági övét. A gyermekbiztonsági rendszert 130 esetben nem használták, míg 20 motorkerékpáros bukósisak nélkül közlekedett.
A rendőrség kéri a közlekedésben résztvevőket, hogy mindig tartsák be a közúti szabályokat, a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint a segédmotorosoknál és motorkerékpárosoknál a bukósisak megfelelő használatát!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
