Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2022. Január 03. 09:19, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Megjöttek a hétvégi koronavírus-adatok

Megjöttek a hétvégi koronavírus-adatok

Magyarországon a beoltottak száma 6 266 483, közülük 5 982 104-en a második, 3 178 228-an pedig már a megerősítő harmadik oltást is megkapták.

Az ünnepek alatt több mint 87 ezer oltást adtak be. Az elmúlt három napban 5865 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1 262 280-ra nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt három napban elhunyt 248, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 434-re emelkedett - közölte a koronavirus.gov.hu hétfőn.

A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 121 823, az aktív fertőzöttek száma pedig 101 023-ra csökkent. 3313 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 318-an vannak lélegeztetőgépen.

Az omikron vírusvariáns Magyarországon is terjed, ezért továbbra is az oltás felvételére kérik az oltatlanokat és a megerősítő oltás felvételére a négy hónapnál régebben oltottakat.

Hozzátették: január 6-8. között újabb oltási akció lesz, és már megnyílt az internetes időpontfoglaló a 12-17 évesek megerősítő, harmadik oltásához is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.