Hírek
2022. Március 31. 18:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megölte barátját, most elítélték
Nem jogerősen kilenc év börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék csütörtökön azt a férfit, aki tavaly márciusban megfojtotta barátját a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Papon.
Resán Dalma, a törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, az ítéleti tényállás szerint a vádlott több éve baráti kapcsolatban volt a sértettel, akinek lakásában albérlőként lakott.
A férfi 2021. március 28-án egy családi rendezvényről tért haza albérletébe, ahol a konyhában erősen ittas állapotban találta szállásadóját. Szóváltás alakult ki közöttük, amelynek során a vádlott odalépett a széken ülő barátjához és két kézzel olyan erősen és hosszan szorította a nyakát, hogy attól a férfi megfulladt - ismertette a sajtószóvivő.
A vádlott később telefonon értesítette a mentőket.
A férfi a bíróság előtt az utolsó szó jogán elmondta, hogy sajnálja, ami történt, és megbánta tettét - tette hozzá Resán Dalma.
Az ítélet ellen az ügyészség, a vádlott és védője is fellebbezést jelentett be, a büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
2026. Március 22. 09:39, vasárnap | Belföld
Donald Trump: teljes és feltétel nélküli támogatásomról biztosítom Orbán Viktor újraválasztását
2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld
A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
