Hírek
2018. Június 16. 12:17, szombat |
Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely
Megszabadult a nyomkövetőtől az elengedett medve
Megszabadult a nyomkövető nyakörvtől a szlovák-magyar határ mellett szerdán elengedett medve, amely az elmúlt hetekben bejárta az országot - tájékoztatta a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság pénteken az MTI-t.
A szabadon engedése előtt a Bükki és az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei egyedi azonosításra alkalmas eszközökkel látták el az állatot - olvasható a közleményben. Úgy folytatták: ezek közül az egyik egy nyomkövető nyakörv volt.
Közölték: a medvén már nincs rajta a nyomkövető, de a nyomait figyelemmel kísérik a két nemzeti park igazgatóság szakemberei és a természetvédelmi őrszolgálat munkatársai. A természetvédelmi őrök egyébként is folyamatosan figyelik a medvék felbukkanásait, és igyekeznek nyomon követni a mozgásukat, viselkedésüket vadkamerákkal és más eszközökkel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
