Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2018. Július 18. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Megugrott az import aránya az áramfelhasználásban

Megugrott az import aránya az áramfelhasználásban

Megugrott az import részaránya a magyarországi villamosenergia-felhasználásban az idei első fél évben, a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. adatai szerint elérte a 35,8 százalékot.

A magyar villamosenergia-rendszer teljes felhasználása 2018 januárja és júniusa között 22,7 terawattóra volt, amelyből 14,57 terawattóra áram hazai termelésből származott, 8,13 terawattóra pedig importból.

Egy évvel korábban ugyanebben az időszakban a teljes felhasználás 22,4 terawattóra volt, amelyből 30 százalékot tett ki az import. A teljes 2017. évi felhasználás pedig meghaladta a 45 terawattórát, akkor még 28,5 százalékos importaránnyal.

Az áramfelhasználás az idén eddig januárban volt a legmagasabb, több mint 4 terawattóra, amelynek 29 százaléka származott külföldi termelésből.

Az árambehozatal az idén eddig júniusban volt a legmagasabb, elérte a felhasználás 42,9 százalékát. Kiemelkedő volt az arány májusban (41 százalék) és márciusban (39,5 százalék) is.

Március 2-án megdőlt az addigi, 6780 megawattos rendszerterhelési történelmi rekord, a hitelesített bruttó csúcsidei rendszerterhelés ekkor elérte a 6825 megawattot.

Címkék: áram, energia, import

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton