Városlista
2022. december 2, péntek - Melinda

Hírek

2015. December 12. 19:01, szombat | Sport
Forrás: mti

Megvan kikkel játszik az Eb-n a magyar válogatott

Megvan kikkel játszik az Eb-n a magyar válogatott

Az első, legerősebb kalapból a portugál, míg a negyedik, leggyengébből az izlandi válogatottat kapta ellenfélül a magyar csapat a 2016-os, franciaországi labdarúgó Eb Párizsban rendezett szombati csoportsorsolásán.

A portugál és az izlandi válogatott mellett a második kalapból pedig Ausztriát kapta ellenfélül a magyar csapat.

Bernd Storck együttese első meccsét június 14-én Bordeaux-ban játssza Ausztriával. Négy nappal később az északi szigetország lesz az ellenfél Marseille-ben, míg június 22-én, Lyonban a Portugália elleni összecsapással zárul csoportkör. A kontinensviadalra 44 év után visszatérő magyarok valamennyi találkozója 18 órakor kezdődik majd.

A június 10-én kezdődő kontinensviadalon a hat négyesből az első kettő mellett a négy legjobb harmadik jut a nyolcaddöntőbe.

A-csoport: Franciaország, Albánia, Románia, Svájc

B-csoport: Anglia, Wales, Szlovákia, Oroszország

C-csoport: Németország, Észak-Írország, Lengyelország, Ukrajna

D-csoport: Spanyolország, Törökország, Csehország, Horvátország

E-csoport: Belgium, Írország, Svédország, Olaszország

F-csoport: Portugália, Ausztria, Magyarország, Izland

Menetrend:

A csoport:
----------
1. forduló:
június 10.: Franciaország-Románia, Párizs (Stade de France) 21.00
június 11.: Albánia-Svájc, Lens 15.00
2. forduló:
június 15.: Románia-Svájc, Párizs (Parc des Princes) 18.00
június 15.: Franciaország-Albánia, Marseille 21.00
3. forduló:
június 19.: Svájc-Franciaország, Lille 21.00
június 19.: Románia-Albánia, Lyon 21.00

B csoport:
----------
1. forduló:
június 11.: Wales-Szlovákia, Bordeaux 18.00
június 11.: Anglia-Oroszország, Marseille 21.00
2. forduló:
június 15.: Oroszország-Szlovákia, Lille 15.00
június 16.: Anglia-Wales, Lens 15.00
3. forduló:
június 20.: Szlovákia-Anglia, St. Étienne 21.00
június 20.: Oroszország-Wales, Toulouse 21.00

C csoport:
----------
1. forduló:
június 12.: Lengyelország - Észak-Írország, Nizza 18.00
június 12.: Németország-Ukrajna, Lille 21.00
2. forduló:
június 16.: Ukrajna - Észak-Írország, Lyon 18.00
június 16.: Németország-Lengyelország, Párizs (Stade de France) 21.00
3. forduló:
június 21.: Ukrajna-Lengyelország, Marseille 18.00
június 21.: Észak-Írország - Németország, Párizs (Parc des Princes) 18.00

D csoport:
----------
1. forduló:
június 12.: Törökország-Horvátország, Párizs (Parc des Princes) 15.00
június 13.: Spanyolország-Csehország, Toulouse 15.00
2. forduló:
június 17.: Csehország-Horvátország, St. Étienne 18.00
június 17.: Spanyolország-Törökország, Nizza 21.00
3. forduló:
június 21.: Horvátország-Spanyolország, Bordeaux 21.00
június 21.: Csehország-Törökország, Lens 21.00

E csoport:
----------
1. forduló:
június 13.: Írország-Svédország, Párizs (Stade de France) 18.00
június 13.: Belgium-Olaszország, Lyon 21.00
2. forduló:
június 17.: Olaszország-Svédország, Toulouse 15.00
június 18.: Belgium-Írország, Bordeaux 15.00
3. forduló:
június 22.: Olaszország-Írország, Lille 21.00
június 22.: Svédország-Belgium, Nizza 21.00

F csoport:
----------
1. forduló:
június 14., kedd: Ausztria-MAGYARORSZÁG, Bordeaux 18.00
június 14., kedd: Portugália-Izland, St. Étienne 21.00
2. forduló:
június 18., szombat: Izland-MAGYARORSZÁG, Marseille 18.00
június 18., szombat: Portugália-Ausztria, Párizs (Parc des Princes) 21.00
3. forduló:
június 22., szerda: MAGYARORSZÁG-Portugália, Lyon 18.00
június 22., szerda: Izland-Ausztria, Párizs (Stade de France) 18.00

Nyolcaddöntő:
-------------
június 25.:
1.: A2-C2, St. Étienne 15.00
2.: B1 - A/C/D 3, Párizs (Parc des Princes) 18.00
3.: D1 - B/E/F 3, Lens 21.00
június 26.:
4.: A1 - C/D/E 3, Lyon 15.00
5.: C1 - A/B/F 3, Lille 18.00
6.: F1-E2, Toulouse 21.00
június 27.:
7.: E1-D2, Párizs (Stade de France) 18.00
8.: B2-F2, Nizza 21.00

Negyeddöntő:
------------
június 30.:
1.: 1. nyolcaddöntő győztese-3. nyolcaddöntő győztese, Marseille 21.00
július 1.:
2.: 2. nyolcaddöntő győztese-6. nyolcaddöntő győztese, Lille 21.00
július 2.:
3.: 5. nyolcaddöntő győztese-7. nyolcaddöntő győztese, Bordeaux 21.00
július 3.:
4.: 4. nyolcaddöntő győztese-8. nyolcaddöntő győztese, Párizs (Stade de France) 21.00

Elődöntő:
---------
július 6.:
1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, Lyon 21.00
július 7.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, Marseille 21.00

Döntő:
------
július 10.:
döntő, Párizs (Stade de France) 21.00

Ezek érdekelhetnek még

2022. December 01. 19:50, csütörtök | Sport

Váratlan fordulat a Zemplén Ralin

Beszélgetés Dominik GT-vel a Therwoolin VIII. Zemplén rally után.

2022. November 30. 17:56, szerda | Sport

Maradt a bronz, de az is szépen csillog!

Határ Attilának a Therwoolin VIII. Zemplén Rally-ra a V&CS Racing Kft. bérelte a C2R2 versenyautót,

2022. November 30. 17:54, szerda | Sport

Szerintünk egy remek futam volt!

Villáminterjú Kronome Ákos autóversenyzővel a Therwoolin VIII. Zemplén Rally után.

2022. November 29. 19:36, kedd | Sport

Benyó Máté minden szinten előlépett, jövőre csúcsra érne a Peugeottal

A Korda Racing egyik vezérpilótája ismét második helyen végzett a 2022-es Rallycross Magyar Bajnokság Supercar kategóriájában,