Hírek
2020. Február 18. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Menekülő embercsempészt fogtak el a rendőrök Bács-Kiskunban
A készenléti rendőrség járőrei hétfő hajnalban Nagybaracska közelében elfogtak egy szerb férfit, aki öt szír utasával korábban megállás nélkül továbbhajtott az őt igazoltatni akaró hercegszántói határrendészek mellett.
A rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint a 48 éves szerb férfi a gyanú szerint az illegális migránsoknak segítséget nyújtott abban, hogy a jogellenes határátlépés után Magyarországon keresztül Ausztriába jussanak.
A magukat szír állampolgárnak valló utasok nem tudták igazolni jogszerű magyarországi tartózkodásukat, ezért meghallgatásukat követően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
A gépkocsivezető ellen a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság embercsempészés gyanúja miatt indított eljárást. A férfit őrizetbe vették és indítványozták letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
