Hírek

2013. Október 12. 09:15, szombat | Sport
Forrás: InfoVáros | -Hajósi Miklós-

Mindenhol gyűjtögetem a tapasztalatot

Füge Krisztián - Suzuki Swift - PROEX AC2000 Racing Team. Hungaroring - Autós Gyorsasági verseny. 2013 utolsó Hungaroringi gyorsasági Suzuki Kupás versenye lesz Október 12-13-án

Füge Krisztiánt kérdezem.

Kedves Chris! Eddig 10 versenyen, és öt különböző versenypályán indultál. Ha vissza gondolsz, melyik és miért tetszett neked?

- Ha vissza gondolok, az a Szlovákia Ring-es ami az ADAC előtt volt.

Akkor 5. Lettem önerőből és élvezetes is volt a verseny, viszont az ADAC-os verseny hétvége se volt rossz.

Igazából mindenhol gyűjtöttem tapasztalatot, szóval ez a lényeg úgy különösebben egyik versenyt se emelném ki tetszés szempontjából. Mindegyik jó volt.

Jelenleg 7-ik vagy a Suzuki Swift kupában. 2013-ban hányadik hely volt a cél?

- A bajnoksággal igazából még olyan komolyan nem foglalkozom, mivel nem olyan konstansak az eredményeim, de természetesen cél a minél jobb hely.

Erre az utolsó versenyre is ugyanúgy készülsz mint az előzőekre?

- Az utolsó verseny kicsit húzósabb lesz, mivel Endurance-zunk is Horváth Bencével, azzal a Seat-al amit valamikor a nyáron teszteltünk az euro-ringen, szóval így a pilóta cserét is gyakoroltuk nem csak a pályán róttuk a köröket. Lényegében ugyan úgy készülünk a versenyre mint eddig.

2014-es terveidről tudhatunk?

- 2014-es tervek, hát... Jó kérdés.

Igazából ez nem tőlem / tőlünk függ, hanem a lehetőségektől. Ugyanis akarnak indítani egy ellen Suzuki kupát amihez a régi kupás Suzukikat alakítják át így megy a viaskodás, így meg fog fogyatkozni az autó kollekció az eredeti Suzuki kupának, de részemről az a cél hogy addig maradjak a kupában ameddig bajnokságot nem nyerek. Persze ez könnyen hangzik, de ha elkezdtem valamit, azt nem szeretem félbe hagyni.

Köszönöm szépen a támogatóimnak a segítségüket!

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport