Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2011. Július 07. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Módosul a Lex West Balkán

Módosul a Lex West Balkán

Enyhítették, illetve pontosabbá tették a Lex West Balkán néven elhíresült, „zenés-táncos rendezvények” biztosítására vonatkozó kormányrendeletet -így egyértelművé válik az is, mit is takar e fogalom.


A Magyar Hírlap értesülései szerint szerdától változik a Lex West Balkán: a kormányrendelet pontosítja a zenés-táncos rendezvény fogalmát, ami nagy könnyebbséget jelent az ilyen programok szervezőinek. A meghatározás szerint a kormányrendelet olyan, rendszeres vagy alkalmi, nyilvános, tehát nem zártkörű, élő zenét játszó fellépőkkel vagy lemezlovasokkal megtartott rendezvényekre vonatkozik, amelyre nem kell külön jegyet váltani, illetve ülőhellyel rendelkezni.

A Lex West Balkán továbbá enyhül is a korábbi előírásokhoz mérten: a szervezőktől már nem várnak el szakképzettséget, és a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség eljárására sincs szükség a szórakozóhelyek megnyitásához. A szabadtéri programok esetében könnyebbséget jelent az is, hogy a szervezőknek nem kell időjárás-előrejelzést kérniük; elég, ha 'viharos időjárás esetére vonatkozó intézkedési tervvel' rendelkeznek.

A kormányrendelet a januárban, a budapesti West Balkánban történt tragédia után kapta nevét: egy éjszakai party során a szórakozóhelyen hatalmas tömeg alakult ki, az egyszerre meginduló sokaság pedig három fiatal lányt nyomott agyon. Az eset után a kormány gyorsan, ám a szakmai szervezetek bevonása nélkül szigorította a zenés, táncos rendezvények szervezésére vonatkozó előírásokat. A szervezők lobbizni kezdtek a szabályozás módosításáért – írja az újság.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll