Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2012. Július 10. 17:35, kedd | Belföld
Forrás: MTI

MSZP: 26 hónap alatt 26 új adót vezetett be a kormány

MSZP: 26 hónap alatt 26 új adót vezetett be a kormány

Az Orbán-kormány huszonhat hónap alatt huszonhat új adót vezetett be - vont mérleget az MSZP szóvivője kedden sajtótájékoztatón.

Török Zsolt - utalva arra, hogy a parlament hétfőn döntött a biztosítási adó és a pénzügyi tranzakciós illeték 2013. január 1-jei bevezetéséről - azt mondta: jövőre mindenki a korábbinál több adót fizet majd, az adóterhelés, amely már most is nagyobb, mint 2010-ben volt, tovább nő.
A szocialisták szóvivője szerint a kormány gazdaságpolitikája emellett versenyhátrányt okoz az országnak a régióban, csak idén kis- és közepes vállalkozások ezreinek felszámolásához vezetett, és miatta fiatalok tömege hagyta el Magyarországot.
Azzal kapcsolatban, hogy Orbán Viktor miniszterelnök múlt heti rádióinterjújában elmondta, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter "asztalfiókjában jó néhány terv lapul még", Török Zsolt úgy fogalmazott: a gazdaságpolitikában kiszámíthatóságra, nem évközi adóemelésekre, a magazinokban megszokott újabb és újabb "tuti tippekre, ötletekre" van szükség. Ezért - folytatta - az MSZP újabb Matolcsy-tervek helyett szakértői jelentésekre és háttérszámításokra alapozott kormányzati döntéseket sürget a gazdasági környezet kiszámíthatóságának helyreállítása érdekében, és ennek megfelelően készíti el őszre alternatív költségvetési javaslatát is.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!

2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek

Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.

2025. Október 08. 07:37, szerda | Belföld

KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta

Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:36, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: a területi közigazgatásban dolgozóknak köszönhető, hogy lehet jó államot építeni

A területi közigazgatásban dolgozók hitének és elkötelezettségének köszönhető, hogy Magyarországon lehet jó államot építeni