Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

A miniszter hangsúlyozta: a nemzeti kormányra mindig számíthatnak a gazdák, támogatják a Brüsszellel szembeni küzdelmeiket.

Felidézte, hogy csütörtökön több ezer európai gazdálkodó vonult Brüsszelbe, hogy a Közös Agrárpolitika átalakítása és a Dél-Amerikával tervezett EU-Mercosur szabadkereskedelmi megállapodás ellen demonstráljon.

Felháborító és botrányos, hogy a tüntetőket vízágyú várta, hihetetlen, hogy Brüsszel meddig képes elmenni
- jelentette ki Nagy István.

A miniszter közölte: az Európai Bizottság több mint 20 százalékkal csökkentené az agrárpénzeket, és elárasztaná az uniós piacokat kétes minőségű élelmiszerekkel.

Felháborító - fogalmazott -, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, és emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné. Hozzátette: ez térdre kényszerítené az európai agráriumot, és csődbe vinné a gazdákat.

A biztonságos élelmiszerellátás nemcsak a termelők, hanem mindannyiunk közös ügye. Elég abból, hogy Brüsszel sorra olyan döntéseket hoz, amelyek ellehetetlenítik az európai, így a magyar gazdákat is - jelentette ki.

A mi álláspontunk világos, meg kell őrizni a Közös Agrárpolitika forrásait és külön költségvetését, valamint a kétpilléres szerkezetét. Nemet mondunk az EU-Mercosur szabadkereskedelmi megállapodásra is
- szögezte le.

"Számunkra mindig a magyar gazdák érdeke az első, amit következetesen meg is fogunk védeni. Az élelmezésbiztonságot és a mindennapi kenyerünket nem lehet politikai játszmák részévé tenni. Értsék meg végre!" - hangoztatta Nagy István.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága