Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2017. December 04. 12:26, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Nagyszabású rendőrségi razziában száznál több embert fogtak el Szerbiában

Nagyszabású rendőrségi razziában száznál több embert fogtak el Szerbiában

A szerb rendőrség a múlt héten 139 embert fogott el a drogkereskedelem és illegális fegyvertartás visszaszorítására indított nagyszabású razziában - közölte hétfőn a belügyminisztérium.

Az elfogottakat illegális kábítószer-gyártással és -terjesztéssel, valamint illegális fegyvertartással gyanúsítják.

A hatóságok 128,5 kilogramm kábítószert foglaltak le, hét droglabort lepleztek le, valamint 96 embert fogtak el kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt. További 43 embert illegális fegyverbirtoklásért vettek őrizetbe. A lefogottaknál egyebek mellett 14,5 kilogramm robbanószer, 2 kézi gránátvető, 56 puska, 36 pisztoly, valamint hat bomba volt.

Nebojsa Stefanovic szerb belügyminiszter bejelentette, hogy a közeljövőben további hasonló akciókra lehet számítani, a cél ugyanis az, hogy felszámolják a kábítószerekkel és fegyverekkel kapcsolatos illegális tevékenységet Szerbiában, és biztonságosabbá tegyék az országot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld

Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága

Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.

2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld

Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában

A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában