Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2020. Október 09. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Napközben 20 fok körüli, de hajnalban többfelé 5 fok alatti értékek várhatók a hétvégén

Napközben 20 fok körüli, de hajnalban többfelé 5 fok alatti értékek várhatók a hétvégén

Napközben 20 Celsius-fok körül, hajnalban többfelé 5 fok alatt alakul a hőmérséklet a hétvégén. Kezdetben napsütéses, aztán felhősebb, vasárnapra többfelé esős idő várható

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. A leghidegebb órákban 2-8 fok lesz. Napközben 17-22 fokig melegszik a levegő.

Szombaton a gomoly-, illetve vastag fátyolfelhő mellett általában több-kevesebb napsütésre is számítani lehet. Napközben nem várható csapadék, de estétől nyugaton, északnyugaton néhol már eshet. Sokfelé megélénkül, majd estétől az Észak-Dunántúlon helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 3-10, a maximumhőmérséklet 17-22 fok között alakul.

Vasárnap az ország nagy részén erősen felhős vagy borult lesz az ég, de főleg keleten helyenként lehetnek hosszabb-rövidebb napos időszakok. A nyugati és a középső országrészben többfelé számítani lehet esőre, záporra, keleten csak helyenként valószínű csapadék. A Dunántúlon több helyen megerősödik, máshol megélénkül az északkeleti szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-11, a legmagasabb hőmérséklet általában 15-22 fok között alakul, de az északnyugati tájakon ennél hűvösebb lehet az idő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.