Hírek
2019. Március 14. 14:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
NAV: 5,6 millióan kaphatnak segítséget az adóbevalláshoz

Elkészült az szja-bevallási tervezetekkel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a tavalyihoz képest csaknem ötszázezerrel többen, 5,6 millióan kaphatnak segítséget az adóbevalláshoz.
Az adóhatóság csütörtöki közleménye szerint idén már az egyéni vállalkozóknak is készült 2018-ról szóló adóbevallási tervezet, ami több mint 350 ezer vállalkozónak könnyíti meg a bevallás elkészítését.
A NAV a beérkezett kifizetői, munkáltatói adatok alapján segít az adóbevallásban minden adózónak, akiről adattal rendelkezik. Újdonság, hogy a bevallás és az adó megfizetésének határideje egységesen, valamennyi adózónak május 20-a.
Az adóhivatal felidézte, hogy jelentősen átalakult az utóbbi években a személyi jövedelemadóztatás rendszere. Ennek elsősorban az volt a célja, hogy a magánemberek a legegyszerűbben, minimális időráfordítással készíthessék el szja-bevallásukat. A digitalizáció térhódítása is megmutatkozik, már csaknem 3,8 millióan rendelkeznek ügyfélkapuval.
A közleményben jelezték: a NAV honlapjáról már elérhetők a tervezetek. Az eSZJA programon keresztül az ügyfélkapuval rendelkezők akár okostelefonon vagy tableten is megnézhetik, és ha szükséges, ezeken az eszközökön szerkeszthetik is az szja-bevallást.
Aki egyetért a dokumentum adataival, semmit nem kell tennie, május 20-án a tervezet a kiajánlott adatokkal hivatalos szja-bevallássá válik.
Az egyéni vállalkozóknak, a mezőgazdasági őstermelőknek és az áfafizetésre kötelezetteknek a tevékenységükből származó jövedelmi, illetve az adóhivatali nyilvántartásokban nem szereplő adatokkal kell kiegészíteniük bevallási tervezetüket. Nekik továbbra is önállóan kell benyújtani a bevallást, a tervezetek nem válnak automatikusan bevallássá, de segítségül szolgálnak a bevallás elkészítéséhez.
Akinek nincs ügyfélkapuja, még öt napig, március 18-án éjfélig kérheti a tervezet postázását. Az április 30-ig postázott küldemény a tervezetek mellett egy üres 1+1 százalékos rendelkező nyilatkozatot és válaszborítékot is tartalmaz - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton