Hírek
2013. Június 19. 13:58, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Negyven fokot mutatnak a hőmérők Olaszországban (Hádész)
Negyven fokot mutatnak a hőmérők Olaszországban, ahol péntekig hőségriadót rendeltek el a rendkívüli forróság miatt.
Négy fokkal van melegebb Itáliában az ilyenkor mért júniusi hőmérséklet átlagához képest. A római egészségügyi minisztérium figyelmeztetést adott ki arra kérve a lakosságot, hogy minél kevesebbet tartózkodjanak a napon, főleg az idősek és a gyermekek. Megteltek a tengerpartok és a felmérések szerint megugrott a fagylaltfogyasztás.
Firenzében szerdán 36 Celsius-fokot mértek, de a városban az érzékelt hő 40 foknak felelt meg. Rómában a hőmérő megközelítette a 39 fokot, a levegő páratartalma hatvan százaléknál magasabb volt, a délebbi Puglia és Basilicata tartományban 40 fokot mértek. A mitológiai pokol uráról Hádésznak nevezett afrikai anticiklon okozta kánikula az előrejelzések szerint csütörtök-pénteken éri el a csúcspontját. Tizennégy olasz városban lépett életbe hőségriadó.
A hét végén Olaszország északi és középső részén enyhülés várható viharokkal, majd júliustól ismét visszatér a hőség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.
2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben
Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
