Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2022. Január 10. 16:04, hétfő | Belföld
Forrás: MTI/Illusztráció: MTI/Balogh Zoltán

Negyven tonna kidobott fenyőfát égetnek el a pécsi erőműben

Negyven tonna kidobott fenyőfát égetnek el a pécsi erőműben

Mintegy 40 tonnányi, a karácsonyi ünnepek után kidobott fenyőfát égetnek el a következő időszakban a két biomassza-tüzelésű blokk-kal működő pécsi erőműben

- tájékoztatta a Veolia-csoporthoz tartozó Pannon Hőerőmű Zrt. (PH) hétfőn az MTI-t.

A közleményben tudatták: a karácsonyi fenyők eltüzelése másfél évtizede gyakorlat a baranyai megyeszékhelyen, azok a tisztán biomassza alapon működő pécsi erőműben elégetve több mint 31 ezer pécsi lakás és 480 helyi közintézmény távfűtéssel való ellátásához járulnak hozzá.

Rudolf Pétert, a PH vezérigazgatóját idézve a kommünikében közölték: a kidobott fenyőfák energetikai célú hasznosítása azért jó megoldás, mert a karácsonyfák magas gyantatartalmuk miatt nem komposztálhatók. Az erőmű kazánjaiban is csak aprítást követően, más típusú tüzelőanyaggal vegyítve égetik el a fenyőket.

A PH az MTI érdeklődésére korábban azt közölte, hogy a kidobott fenyők eltüzeléséből nagyjából annyi hőenergiát nyernek, amely 85 átlagos méretű lakás fűtéséhez elegendő egy teljes téli hónapban.

Címkék: erőmű, fenyő, fenyőfa, pécs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén