Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2017. November 26. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Nem engedik a fejátültetést Kínában

Nem engedik a fejátültetést Kínában

Kína nem engedélyezi a korábban tervezett fejátültetést, amelyet egy kínai és egy olasz sebész a világon első alkalommal végezne el.

Huang Csie-fu, a kínai szervátültetési bizottság elnöke a China Daily című lapnak azt mondta, hogy a fejátültetetés “technikailag lehetetlen, a kínai törvényekbe és transzplantációs rendelkezésekbe ütközik”.

A fejátültetést Sergio Canavero olasz és Zsen Hsziao-ping kínai sebész tavasszal tervezte végrehajtani.

Holttesteken már hajtottak végre egy alkalommal fejátültetést, ez azonban a kínai szervátültetési bizottság elnöke szerint sérti az etikai szabályokat. “Soha nem fogjuk megengedni, hogy hasonló klinikai kísérleteket végezzenek Kínában” – jelentette ki.
Szakmai körökben is erősen vitatják az eljárást. Német tudósok szerint a megszakadt gerincvelő összekapcsolása egyébként is lehetetlen. Tudósok ugyanis évtizedek óta hiába próbálkoznak azzal, hogy lebénult embereknél a sérült gerincvelőt gyógyítsák.
“A sérült gerincvelőből kifutó idegpályák és az agyi sejtek gyógyítása egy olyan kihívás, amellyel a világon még sehol senkinek nem sikerült megbirkóznia” – fogalmazott Hunag Csie-fu is.

A kínai szervátültetési bizottság megtette a lépéseket azért, hogy a harbini orvosi egyetemen dolgozó Zsen Hsziao-pinget felelősségre vonhassák.

A két sebész még 2015-ben jelentette be, hogy két éven belül megtörténhet az első fejátültetés Kínában, amennyiben a kutatások és a kísérletek sikeresek.

Címkék: fejátültetés, kína

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak