Hírek
2013. Május 24. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Nem Jeepre építi hobbiterepjáróját a Maserati

A Fiat csoport hiába kötött közelebbi barátságot évekkel ezelőtt a Chryslerrel, többek között a Lanciához édesgetett amerikai modellek átfaragása sem hozott átütő sikert, de példának okáért a Levante személyében az újabb próbálkozások sem maradnak el, s a Maserati hobbiterepjáróvá alakulása az ígéretek szerint sikerrel kecsegtet.
Persze az olasz prémium sportmárka sem ma jött le a falvédőről, s egy szimplán átemblémázott SUV-t ők sem mernének meghúzni – és nyilvánvalóan nem is akarnak –, hiszen más célok lebegnek előttük. Sőt, a jellegzetes Maserati-életérzés kimunkálása érdekében a Jeep Grand Cherokee-t mint alapot, úgy tűnik, tényleg el kell felednünk, így számos részlet a Quattroport és a Ghibli modellekből érkezve igyekszik biztosítani a finomságot és az exkluzivitást.
A Levante sorsát egyébként korábban a Kubang tanulmánnyal vetítette előre a Maserati, s olyan előrelépésekre számíthatunk, mint az alumínium vázszerkezet és a könnyűfémből készülő létfontosságú elemek sora, amelyek a szedán testvérből érkeznek. Persze a Chryslerrel való rokonság is megjelenik majd az újdonságban, de a jelenlegi állás szerint mindez legfeljebb bizonyos elektronikai alkatrészek szintjén marad, hiszen az idegen tartalmat ezúttal limitálják az olaszok. Épp ezért a motorkínálatot is a Quattroporte és a Ghibli szívei adják: benzinesek terén a háromliteres, V6-os ikerturbós áll rendelkezésre 410 lóerővel és 550 Nm-rel, valamint a 3,8 literes, szintén ikerturbós V8-as 530 lóerőt és 710 Nm-t produkálva, míg a dízelek szerelmesei a háromliteres V6-ost választhatják, de nekik csupán 275 lóerő és 600 Nm jut majd.
A váltás feladatát régi kedves ismerős végzi majd a nyolcfokozatú ZF automata váltó személyében, s a nyomaték végül a Maserati módosított összkerékhajtási rendszerében osztódik szét a négy kerék felé. Az olaszok első ízben a detroiti összeszerelő soron akarták gyártani a Levantét, azonban a Jeep Grand Cherokee népszerűsége miatt nem tud több példányt ontani az üzem, aminek eredményeképp Olaszországban születnek majd a Maserati SUV-k.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.