Hírek
2020. Február 25. 06:11, kedd |
Kék hírek
Forrás: mti
Nem jogerősen elítélték az Eger-Budapest buszjárat kirablóját

Nem jogerősen hat év fegyházbüntetésre ítélte az Egri Törvényszék hétfőn a rablót.
Közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett rablás bűntette miatt nem jogerősen hat év fegyházbüntetésre ítélte az Egri Törvényszék hétfőn azt a férfit, aki 2016-ban kirabolta az Eger-Budapest között közlekedő helyközi autóbuszjáratot.
A törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a vádlott 2016. december 29-én este szállt fel a járműre, ahol kijelentette: "Ez egy buszrablás!". A férfi ezt követően bal kezét a nadrágja zsebében tartva felszólította a közfeladatot ellátó személynek minősülő sofőrt, hogy adja át a bevételt.
A sértett a felszólításnak eleget tett, átadta az autóbusz pénztárgépében lévő bankjegyeket, illetve pénzérméket. A vádlott még a buszvezető telefonját is elkérte, majd leszállt az autóbuszról. A telefont eldobta.
Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, míg a vádlott és védője felmentésért fellebbez, az ügyben másodfokon a Debreceni Ítélőtábla jár el - jelezte az Egri Törvényszék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Kék hírek
Felrobbant kézigránát okozta a balesetet a honvédség újdörögdi gyakorlóterén
Éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során felrobbant a gránát a feladatot végrehajtó kormánytisztviselő kezében pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén
2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek
Állon rúgta a beteghordót
A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.
2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek
Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.